رون فینلی ، “باغبان گانگستا” مدلی که باغبانی میکند

رون فینلی ، “باغبان گانگستا” مدلی که باغبانی میکند

رون فینلی

رون فینلی

هنگامی که با رون فینلی ، “باغبان گانگستا” در جنوب لس آنجلس ، به توصیف بزرگنمایی خود وارد می شوم ، از دیدن او که درست در وسط باغ خود نشسته است متعجب می شوم . ملک فینلی زمانی محل زندگی یک استخر شنا به اندازه المپیک بود ، اما او از آن زمان به یک زمین سبز پر از صدها گیاه ، سبزی و گل مختلف تبدیل شده است . پشت سر او ، درخت نارنگی شکوفه شده ای وجود دارد و پرندگان در اطراف آن چهچه می کنند . مسلماً این یک زمینه بزرگنمایی خارق العاده برای یک جلسه کاری است . او می گوید “این دفتر من است.”

 

فینلی که در گذشته به عنوان یک طراح مد و مربی تناسب اندام کار می کرد ، اکنون یک باغبان تمام وقت است و از باغبانی برای ایجاد جوامع استفاده می کند . وی علاوه بر ایجاد فضاهای سبز شهری ، به افراد جامعه آموزش می دهد که در مورد اهمیت پرورش مواد غذایی خود چه چیزی را بشناسید – و اینکه چرا انجام این کار حتی می تواند منجر به بیداری معنوی شود  . فینلی می گوید : “وقتی یاد بگیرید چگونه غذای خود را پرورش دهید ، این آزادی است .” “همانطور که من آن را می بینم ، ما باغ هستیم. ما طبیعت هستیم. من سعی می کنم آنچه را که مردم برای آن ارزش قائل هستند تغییر دهم : آنچه برای همدیگر و برای بشریت ارزش قائل هستیم. ”

فینلی یک مجموعه مسترکلاس را در این زمینه تدریس کرده است ، و سخنرانی تد وی در مورد باغبانی چریکی – جایی که او در کوچه پس کوچه های متروکه و بیشتر باغچه پرورش داده است – تقریباً ۴ میلیون بازدید دارد. برای او ، عمل باغبانی صرفاً یک سرگرمی نیست. این می تواند مهارت های ارزشمند زندگی ، از جمله صبر ، همدلی و مقاومت را به ما بیاموزد. اکنون ، فینلی همچنین از مد برای ارتقا the قدرت تفکر سبز استفاده می کند. امروز همکاری وی با همه باغ های خود را پرورش دهند و پرورش دهند.

رون فینلی

رون فینلی

رون فینلی

رون فینلی

مجموعه The Everybody.World by Ron Finley شامل قطعات راحتی گرا و شامل آثار هنری اصلی طراحی شده توسط پسر فینلی ، کوهشین است که نشانه هایی از آن را می گیرد – حدس می زنید! – زیبایی باغ فینلی. تعداد زیادی چاپ گل و سه راهی با تأییدهای مثبت مانند “همه آنچه ما نیاز داریم: هوا ، نور ، زیبایی ، خاک ، آب ، صبر ، عشق” وجود دارد. (سهام کل باغ فینلی دارای همان کلمات است). آریس آلونزو ، یکی از بنیانگذاران و مدیر خلاق ، می گوید: “این گل [چاپهایی] که ما استفاده کردیم همچنین بر پایه گلی بود که کوهشین سال گذشته روی کارت روز پدر رون رونقاند.

 

مد مکان کاملاً جدیدی برای فینلی نیست. خط سابق وی ، Dropdead Collexion ، در دهه ۲۰۰۰ در فروشگاه های بزرگ فروخته شد و او از ۱۵ سالگی در زمینه خیاطی تحصیل کرده است. بنابراین همه. همکاری جهانی برای بازگشت و ادای احترام به برخی از کارهای اولیه فینلی است. آلونزو می گوید: “این مشبک سبک هایی است که او در اواخر دهه ۸۰ ، اوایل دهه ۹۰ انجام داده بود.”رون فینلی اضافه می کند ، “من لباس هایی می خواستم که با شما حرکت کنند و منقبض کننده نباشند. ما یک شلوار داریم که بر اساس طرحی که من سالها پیش انجام داده ام ، دارای زیر و بمی است و به راحتی جهنم است. اگر می خواهید کسی را در گلو لگد بزنید ، می توانید با این شلوار بپوشید. جیب ها برای افراد با دستان بزرگ الاغ نیز به اندازه کافی بزرگ است. ”

رون فینلی ، "باغبان گانگستا" مدلی که باغبانی میکند

رون فینلی ، “باغبان گانگستا” مدلی که باغبانی میکند

رون فینلی ، "باغبان گانگستا" مدلی که باغبانی میکند

رون فینلی ، “باغبان گانگستا” مدلی که باغبانی میکند

گرچه این یک مجموعه جالب و سرحال است ، فینلی می گوید که او می خواهد این خط جدید باعث شود مردم به طور جدی و متفاوت در مورد باغبانی فکر کنند – و او همچنین قصد دارد به گسترش این پیام از طریق سازمان و کار خود ادامه دهد. برای او ، هنر باغبانی راهی برای زندگی واقعی آزادانه و پایدار است. “این انقلاب من است. این اعتراض من است. ” “همه چیز در این کره خاکی زنده است و هر آنچه مادر طبیعت تولید می کند یک منبع است. و آنچه او نیازی ندارد؟ او به ما احتیاج ندارد! ” با پایان یافتن بزرگنمایی ما ، باید از او بپرسم که هر روز چه مدت در باغ خود سپری می کند – “ساعت ها” و آیا تصوری از تعداد گیاهان یا گل های موجود در آن دارد. او با خنده می گوید: “شوخی می کنی؟” “ابدا!”

 

منبع : مجله ووگ ایتالیا

شبکه آموزشی مد و فشن

دیدگاه ها درباره این مطلب