بهشاد بردبار

بهشاد بردبار

بهشاد بردبار ( به انگلیسی : Behshad Bordbar ) 47 ساله دارای مدرک دانشگاهی لیسانس گرافیک ، یکی از مدل های   بین المللی ایرانی هستند . ایشون شروع حرفه مدلینگ رو از سال ۱۳۸۴ شروع کردند و در حال حاظر با برند بین المللی بهنود ( behnoode ) فعالیت دارند . همچنین با طراحان لباس معروف مانند آقای جعفر شریعت و … هم کار میکنند . عمده فعالیت ایشان با برند بهنود حدود ۷ سال است .

جناب آقای بهنود جواهر پور مدیر برند بهنود ، این برند را در ایتالیا ثبت کرده اند که فروشگاه های آن در ایتالیا و دبی است . نحوه شروع فعالیت آقای بردبار با برند بهنود از طریق پیج اینستاگرام بوده . در اولین برخورد آقای بردبار با برند بهنود ، درخواست معرفی مدل کردن از آقای بردبار و به عنوان چهره برند بهنود و مدیریت هنری و مدیریت انتخاب مدل این برند نیزفعالیت دارند.

از اولین کار های ایشان در این حیطه در سال های ۱۳۸۳ و ۱۳۸۴ با یکی از دوستانشان که طراح لباس بودند ، از طریق کلاس های طراحی لباس و بخاطر آشنایی داشتن مدرک گرافیک در این صنعت به خوبی رشد کردند . اولین تجربه مدلینگ ایشان در کالکشن دوستشان بوده که حدودا به ۱۶ سال پیش برمیگرده . این موضوع و به واسطه گذراندن دوره های عکاسی توسط آقای بهشاد بردبار و داشتن دوربین کانن ۳۰۰ D با ریموت از خودشان عکاسی میکردند.

شروع حرفه ای بهشاد بردبار

بعد از این قضیه با یک موسسه آشنا شدن که کارشون آموزش مدلینگ بود و به طور آکادمیک حرفه مدلینگ را پیش گرفتند .اولین کت واک خود را در دانشگاه تهران برگذار کردند برای  برند ولا که محصولات آرایشی مختلف مو تولید می کنند . بهشاد بردبار داخل ایران در حدود ۳۰ عدد کت واک حضور داشتند.

یکی از اولین برند هایی که با آن همکاری کردند برند نوین چرم بوده که در سال ۱۳۸۸ این همکاری شروع شده و تنها برند بزرگی بوده که در آن زمان کت واک های رسمی و بزرگ برگذار می کردند . از جمله کت واک هایی که بهشاد بردبار در آن حضور داشتند در شمال کشور در هتل نارنجستان و در تهران هتل المپیک بوده اولین تجربه حرفه ای ایشان مقابل چشم افراد زیادی بوده.

همچنین در خارج از کشور با برند های مطرح بین المللی نظیر آنتونیو ماراس ، عرب فشن ویک هست به واسطه داشتن یکسری دوستان طراح لباس داشتن در دبی از طریق فیس بوک باهاشون آشنا شده بودن و کارهای ایشان رو دیده بودن و از اون طریق ایشون با برگذار کننده های دبی آشنا شدن و این همکاری را شروع کرده اند.

گفته های آقای بردبار

همچنین آقای بهشاد بردبار گفتن که : مدل هایی که میخواهند با برند ها همکاری داشته باشند ، باید پورلتفولیو خودشان را به آژانس های مدلینگ ایمیل کنند و اگه قابلیت های ظاهری رو داشته باشند اون آژانس دعوتشون میکنه به کشور مربوطه که بقیه کار هارو در اون کشور انجام بدهند . ایشان از مدل های اشتباه هم صحبت کردند مدل هایی هیچ تخصصی در این حرفه ندارند.

مدل هایی که در ایران زندگی می کنند و دوست دارند به صورت بین المللی فعالیت کنند ، ابتدا باید استاندارد بودن اون فرد از نظر مدلینگ بررسی بشه در صورت تایید باید برای اون فرد پورتفولیو درست بشه.  برای ساختن پورتفولیو نیاز به یک عکاس آشنا با این حرفه است و برای شروع حداقل باید از حدود ۱۰ الی ۱۲ عکس شروع کرد عکس هایی که بدون افکت تصویر و ادیت باشن و حتما باید از زوایای خاص از شخص عکس گرفته شود.

لباسی که مدل باید آن را پرزنت کنه رو دیزاینر و طراح مشخص میکنن و مدل امکان انتخاب  لباس رو نداره و تا روز کستینگ هم نمی دونن که چه لباسی رو قراره بپوشن . یک مدل خوب مدلیه ک در تمام حیطه های مدلینگ بتونه فعالیت کنه از کار های تبلیغاتی ، کت والک و … . یک مدل حداقل باید اطلاعاتی در مورد این حوزه داشته باشه و ایشون گفتن که در ایران ما شخصی که استایلیست باشه نداریم .

یک مدل از نظر ایشون باید یکسری مشخصات رو داشته باشه ، به عنوان یک فشن مدل در استاندارد  های جهانی باید شخص قد از ۱۸۴ سانتی متر باشه تا ۱۹۳ سانتی متر داشته باشد . شخصیت یک مدل خیلی زیاد روی پیشرفتش تاثیر میزاره و یکسری خصوصیات اخلاقی باید داشته باشد و یک مقدار شخصیت آدما توی ظاهرشون نشون داده میشه و به قولی خصوصیات اخلاقیشون ایجاد جذابیت میکنه .

یک مدل برای اینکه بتونه خوب کار کنه و استاندارد های خودش رو حفظ کنه باید سبک زندگی داشته باشه و هم ورزش و تغذیه مناسب داشته باشه . کسانی که تازه میخان وارد این حیطه بشن باید و ملاکشون اینستاگرام و تصاویر مدل های اینستاگرام نباشه بخاطر همین قضیه هم تصور میشه مدل ها پولدار هستند مدلینگ جزو کار های کم استرس به حساب میاد .

یکی از پروژه های سخت و خسته کننده ایشون یک پروژه بود که با برند بهنود انجام شده و کانسپت کار رنگ بود و کت ها رنگی بود و لوکیشن هیچ گرمایشی نداشت و بخاطر نبودن آب گرم مجبور به شستن رنگ های روی صورت و بدنشون با آب سرد بودن .

 

دیدگاه ها درباره این مطلب