چطور پوست بهتری داشته باشیم ؟

چطور پوست بهتری داشته باشیم ؟

خوب می دونیم که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و  هیچ  کس از پوست چروک و پیر خوشش نمیاد.مهمترین دلیل اصلی پیر شدن پوست خشک شدنشه و علت اصلی این داستان آفتاب به خاطر همین ما باید همیشه همراه خودمون ضد آفتاب داشته باشیم تا هر دو ساعت یکبار تمدید کنیم.دومین دلیل پیر شدن پوست فرسوده شدن بافت هاست که باید توی رژیم غذاییمون از پروبیوتیک ها و فیبر ها استفاده کنیم که سرشار از ویتامین A و C هستند ، پروبیوتیک ها در لبنیات و فیبر ها در آجیل و حبوبات موجوده در آخر ماساژ و ورزش روی پوست ما باعث خون رسانی و آبرسانی به پوستمون میشه و ماهیچه های پوست رو قوی تر میکنه.

 

این نکات را نیز رعایت کنید:

نکته ۱  : برای منافظ باز پوستتان ۳ بار در هفته به مدت ۳۰ دقیقه به صورتتتان بخور دهید برای پوست های چرب گیاهان طبیعی مانند آویشن نعنا و لیمو. برای پوست های خشک یا حساس بابونه یا آهک استفاده کنید سپس یک  حوله سرد را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوستتان بگذارید تا هم آن را خنک کنید و هم منافظ پوست را ببندید.

نکته ۲ : از پاک کننده های غیر صابونی صورت استفائه کنید تا از خشک شدن پوستتان جلوگیری کند .

نکته ۳ : مقدار زیادی آب بنوشید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید به مقدار فراوان میوه و  سبزیجات بخورید و از خوردن مواد غذایی فراوری شده و غذا هایی که سرشار از قند هستند اجتناب کنید برای روشن شدن پوستتان کلم بروکلی و ماهی بخورید . از خوردن غذا های تند که حاوی هیستامین هستند و باعث قرمز شده پوست می شوند پرهیز کنید .

نکته ۴ : به مقدار کافی بخوابید تا دور چشمتان حلقه های سیاه ایجاد نشود و چشم ها و صورتتان پف نکند  همیشه آرام باشید و استرس را از خود  دور کنید

برای مشاهده ویدوئو استایل ورزشی کودکان  اینجا را کلیک کنید

دیدگاه ها درباره این مطلب