همه چیز درباره برند کوکو شنل

همه چیز درباره برند کوکو شنل

گابریل شنل که بعدها به «کوکو شنل» معروف شد، در سال ۱۸۸۳ میلادی در شهر سومور فرانسه در خانواده ای فقیر به دنیا آمد.

او در ۱۲ سالگی مادرش را از دست داد و به یک صومعه سپرده شد. گابریل بعدها برای گذران زندگی به خیاطی روی آورد و در همین سال ها بود که به «کوکو» معروف شد.

در آن دوران، اکثر لباس های زنانه پیراهن های بلند دنباله دار، تنگ و ناراحت بودند و او که این لباس ها را برای زنان مناسب نمی دانست، تصمیم گرفت لباس هایی را طراحی کند که ضمن راحت و لوکس بودن، از ظرافت هنری نیز برخوردار باشند و همچنین او از اولین طراحانی بود كه در آن دوره شلوار را در گروه لباس های زنانه در طراحی های خود پیشنهاد كرد.

شنل نخستین فروشگاه خود را در سال ۱۹۱۰ میلادی در پاریس افتتاح کرد.

کلاه هایی با نام «شنل مُدز» اولین محصول این فروشگاه بودند که معروف ترین بازیگران زن فرانسه خیلی زود به طرفداران سرسخت این کلاه ها تبدیل شدند. نخستین خانه طراحی لباس شنل، در سال ۱۹۱۹ میلادی در فرانسه راه اندازی شد.

عطر و ادکلن های برند شنل – Chanel

شنل در سال ۱۹۲۱ با تولید اولین عطر خود یعنی CHANEL N°۵ خط تولید عطر و ادکلن را افتتاح کرد که همین امر باعث شد در طول جنگ جهانی دوم شهرت اش حفظ شود، تولید این عطر همچنان ادامه دارد و دولت فرانسه اعلام کرده است که هر دقیقه دو بطری از این عطر که به عقیده برخی افراد «نماد ناب زنانگی» است، به فروش می رسد.
امروزه CHANEL یکی از مطرح ترین و پر فروش ترین برندها بخصوص در صنعت عطر به شمار می رود.

سال ۱۹۲۴ میلادی، خط تولید محصولات آرایشی و بهداشتی شنل آغاز به کار کرد و در همین سال ها بود که شنل طراحی لباس های چندین نمایش تئاتر معروف را نیز برعهده گرفت.

سال ۱۹۳۵ میلادی اوج شهرت و موفقیت شنل است؛ اما با شروع جنگ جهانی دوم روند رو به رشد موفقیت های این برند متوقف و بسیاری از شعب آن تعطیل شدند که البته گابریل شنل ۹ سال بعد و در ۷۱ سالگی شعب تعطیل شده را مجدد بازگشایی کرد و هم زمان دومین تحول را در صنعت مد رقم زد. کیف های چرمی سبک و محکم شنل با زنجیرهای طلایی کوتاه، یکی از طرح های خلاقانه این برند بود که به شدت مورد استقبال زنان قرار گرفت.
سال ۱۹۷۱ میلادی پایان زندگی بنیانگذار شرکت تجاری شنل بود و از سال ۱۹۸۳ تاکنون که آغاز زمامداری «کارل لگرفلد» در این شرکت است، این برند با تولید محصولات جدیدی مانند عطرهای مردانه، ساعت و جواهرات همچنان به فعالیت خود ادامه میدهد.امروزه فروشگاه های شنل در بیش از ۱۲۹ کشور در سراسر جهان محصولات لوکس را به علاقه مندان عرضه می کنند.

 از جمله عطر، ادکلن، ادوپرفیوم و ادوتویلت های زنانه و مردانه این برند میتوان به Coco Mademoiselle ،Chanel Chance ، Allure homme sport و Blue De Chanel اشاره کرد.
همچنین از طراحان و عطرسازان معروفی كه با اين شركت همكاری داشته اند می توان Jacques Polge, Olivier Polge, Ernest Beaux, Henri Robert و

Christopher Sheldrake را نام برد.

شرکت شنل در حال حاضر متعلق به آلن و جرارد ورتایمر، نوه‌های پييِر ورتایمر تنها شریک کوکو شنل در زمان تاسیس این شرکت می‌باشد.

دیدگاه ها درباره این مطلب