مقاله خوردنی ها و نخوردنی

مقاله خوردنی ها و نخوردنی و تاثیرات آن بر روی بدن

در این مقاله قصد داریم چندین راهکار رو برای تناسب اندام ارائه کنیم و مواردی که خوردن اونها سودمند هست و همچنین مواردی که خوردنشون زیان آور هست یا به عبارتی خوردنی ها و نخوردنی ها رو معرفی کنیم.

در ابتدا از مواردی که خوردن اونها سودمند هست شروع میکنیم:

نوشیدن آب

 • نوشیدن آب

  نوشیدن آب باعث میشه که مایعات و جامدات داخل بدن با هم تعادل پیدا کنن. همچنین زمانی که آب نوشیده میشه، شخص تمایل کمتری نسبت به خوردن غذا پیدا میکنه و میشه گفت که تا حدی جلوی اشتها گرفته میشه. اما اگر نوشیدن آب براتون سخت هست میتونید مقداری لیمو و یا پرتقال به اون اضافه کنید. با این ترفند آب، هم طعم بهتری براتون داره و هم خاصیت اون رو بیشتر میکنید.

 

چای سبز

خوردنی ها و نخوردنی ها - زنجبیل و عسل و لیمو

 • نوشیدن چای سبز به همراه زنجبیل و نعنا

  چای سبز علاوه بر فواید زیادی که داره میتونه به کاهش وزن ما کمک کنه و همچنین آنتی اکسیدان خیلی بالایی داره که این موضوع در چربی سوزی، کمک بسیاری به ما میکنه.زنجبیل و نعنا هم باعث آرامش دستگاه گوارش میشن و هم ضد نفخ هستن که در مجموع برای ما مفید هستن.

 

نوشیدن قهوه

 • قهوه

  مصرف قهوه برای ما انرژی بخش هست و همچنین عملکرد فیزیکی بدن رو بهبود میبخشه، بخصوص اگر قهوه رو در هنگام صبح بنویشیم.

اما حالا نوبت به مواردی میرسه که بعنوان نبایدها یاد میشن و  باید رعایت کنیم:

مشروبات الکلی

 • الکل

  الکل هیچوقت دوست ما نبوده و مصرف اون باعث ترشح هورمونی در بدن خواهد شد که روند چربی سوزی رو کاهش میده.

 

تغذیه سالم و ناسالم

 • شکر

  یکی دیگه از چیزهایی که نباید بخوریم شکر هست. مصرف شکر باعث ترشح هورمونی در بدن میشه که این هورمون به راحتی نسخه فاجعه باری برای چاقی بدن میپیچه.

 

بیسکوئیت

 • گندم

  گندم به علت کربوهیدرات و نشاسته بالایی که داره باعث چاقی در ناحیه شکم میشه. کلوچه، نان، بیسکوئیت و هرچیزی که از آرد گندم درست میشه، جزو مواردی هستند که باید در خوردن اونها دقت کرد و تا حد ممکن از اونها پرهیز داشت.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشه و با رعایت کردن نکاتی که درباره خوردنی ها و نخوردنی ها یا به عبارتی تغذیه سالم و ناسالم گفته شد، تغذیه سالمی رو داشته باشید. همچنین برای دیدن ویدئو های آموزشی ما میتوانید از لینک زیر استفاده کنید:

ویدئو های آموزشی شبکه مد

دیدگاه ها درباره این مطلب