مراقبت از پوست دست هایتان

مراقبت از پوست دست هایتان

مراقبت از پوست دست راهکارهای ساده ای دارد. کافی است آنها را بدانیم و به آن عمل کنیم. پوست پشت دست پوستی نازک و آسیب پذیر است که به دلیل در معرض قرار گرفتن آفتاب، مواد شوینده و عوامل محیطی نامناسب، خیلی زود، لطافت و زیبایی خود را از دست می دهد.

راهکارهای مراقبت از پوست دست

۱- استفاده از دستکش در مواجه با مواد شوینده قوی

در هنگام نظافت و استفاده از شوینده های قوی، حتما از دستکش استفاده کنید. شاید در کوتاه مدت اثرات مخرب استفاده از شوینده های قوی مشخص نشود اما در دراز مدت، از دست رفتن لطافت دستها را شاهد خواهید بود.

۲- محافظت از آفتاب

هر زمان که به صورتتان ضدآفتاب میزنید، به پشت دستانتان هم ضدآفتاب بزنید. پوست پشت دست به دلیل نازک بودن، خیلی زود در اثر مواجه با آفتاب لک می آورد.

میتوانید همان ضدآفتابی که به صورتتان میزنید، به پشت دستانتان هم بزنید. اما اگر دستان خشکی دارید، از ضدآفتابهای پوست نرمال تا خشک استفاده کنید.

۳- استفاده از کرم های دست

دستان خیلی زود چربی طبیعی پوست خود را از دست می دهند. بنابراین پیشنهاد می شود بعد از هر بار شستشوی دست آن را با کرم مرطوب کننده، آبرسانی کنید. توصیه می شود از کرمهای دستی استفاده کنید که روی آنها نوشته شده باشد “کرم دست و ناخن”. این نوع از کرمهای دست، حاوی مواد اکتیوی برای تقویت ناخن ها و جلوگیری از ریشه ریشه شدن پوست کنار ناخن هستند.

کرم های دست مرطوب کننده با چربی طبیعی را برای استفاده در طول روز استفاده کنید تا زود جذب شود و برای انجام کارهای روزانه شما را دچار مشکل نکند. اما برای شب، از کرمهای چرب تر استفاده کنید تا در طول شب، مانند لایه محافظی بر روی پوست دستانتان عمل کند.

۴- استفاده از شوینده های کرمی

اگر پوست دستان شما خشک است، برای شستن دستها بهتر است از صابون های جامد یا مایع استفاده نکنید. برای شستن دستها بهتر است از پن ها یا شوینده های کرمی استفاده کنید. امروزه صابون مایع های کرمی خوبی در بازار وجود دارد که هم تمیز کنندگی خوبی برای دست دارد و هم رطوبت کافی به دست می رساند و باعث خشکی پوست دست نمی شود.

۵- اسکراب دست

هفته ای یکبار دستان خود را اسکراب کنید. شما میتوانید هم به روشهای خانگی اسکراب درست کنید و هم از ماسکهای اسکراب آماده که خواص اضافه تری هم دارند استفاده کنید.

دیدگاه ها درباره این مطلب