انتخاب ساعت متناسب با نوع پوشش

انتخاب ساعت متناسب با نوع پوشش

مردی را در یک مراسم کاملن رسمی به همراه تاکسیدوی مرتب و شیک (کت و شلوار کاملن رسمی) با یک کراوات یا پاپیون مشکی تصور کنید، وقار، استایل و ژست خاص او توجه همه را جلب می کند.هنگامی که دستش را بالا آورده و از آرنج خم می کند تا ساعت را چک کند، یک ساعت مچی برند کاسیو با طرح ماشین حساب و بند لاستیکی از زیر آستین پیراهن نمایان می شود!
مَرزهای بد تیپی و افتضاح بودن به ناگهان جابجا می شوند!؟ هر چه تصور در مورد او داشته اید خراب می شود.

راهنمای سِت کردن لباس با ساعت مچی

این قدرت یک ساعت مچی برای آقایان است، به مانند کمربندتان، ساعت مچی یک وسیله جانبی کوچک است که می تواند تیپ شما رو کاملتر کرده و یا آن را کلن نابود کنداز آنجا که آقایان در استفاده از جواهرات محدودند، یک ساعت مچی بیان کننده شخصیت آنها هست. بیشتر آقایان ترجیح می دهند که بیش از یک زمان سنج مناسب داشته باشند تا بتوانند ظاهر خود را تکمیل کرده و در موارد خاص کاملن رسمی باشند.
چگونه این تناسب لازم بین ساعت مچی و لباس هایتان را بدست آورید؟ در مقاله پیش رو به بررسی شش قاعده ی مهم برای آقایان که آنها را در ست کردن ساعت مچی با سبک لباس هایشان راهنمایی می‌کند میپردازیم، با استفاده از این قوانین، به جای وسیله ای مزاحم و اضافی، ساعت مچی ابزار تکمیل کننده و ارتقا دهنده در گنجه لباس های شما خواهد بود.

۱- رسمیت ساعت مچی شما باید با میزان رسمیت لباس های شما سِت گردد.

هدف اصلی ست کردن ساعت مچی با لباس های شما، داشتن تیپ کاملن رسمی در همه حال است. برای این منظور، باید ابتدا تفاوت میان انواع ساعت های مچی موجود را بدانید.

انواع ساعت مچی:

در بازار ساعت های مچی، دو مدل کلی وجود دارند، ساعت های آنالوگ و سعت های دیجیتال.

ساعت های دیجیتال دارای صفحه LCD و یا صفحه LED می باشند که زمان را بصورت عددی نمایش می دهند. بندهای این گونه ساعتها معمولن پلاستیک یا رابر (لاستیک) هستند. این مدل ساعت مچی مخصوص تمرینات ورزشی است و با لباس های ورزشی شما سِت می گردند. این ساعت ها هرگز مناسب ست کردن با لباس های رسمی نیستند، صرفن آنها را برای فعالیت های ورزشی و یا به همراه لباس های کاملن اسپرت استفاده نمائید.

در ادامه، ما بروی ساعت های آنالوگ تمرکز خواهیم نمود. این ساعت ها دارای صفحه نمایش به همراه عقربه های ساعت شمار و دقیقه شمار به همراه مارک های نمایش ساعت به صورت خطی یا عددی بروی صفحه هستند

ساعت های آنالوگ مردانه خود به پنج دسته کلی تقسیم می گردند:

 • ساعت رسمی Dress

  باریک، ساده و پیچیده، ساعت های رسمی به همراه صفحه نمایش سفید یا مشکی، بدون هیچ پیچیدگی (فیچر اضافی) و به همراه بند چرمی مشکی یا قهوه ای باریک رسمی ترین ساعت ها محسوب میگردد.

 • ساعت غواصی Diving

  این ساعت ها در ابتدا برای غواصان و کار در زیر آب ساخته شدند، این مدل ساعت ها ضد آب بوده، معمولن با بند استیل همراه هستند، دارای صفحه با سایز متوسط و قیافه کاملن برجسته و امکان خواندن شمارهای راحت با درخشش در شب هستند. برخی مدل ها دارای نشانگر تقویم بوده و بسیاری مدل ها بدون هیچ گونه پیچیدگی اضافی و ساده هستند. این دسته از ساعت ها را می توان به نوعی ساعت کاملن رسمی بر شمرد خصوصن هنگامی که مواد بکار برده شده برای ساخت آنها از فلزات گرانبهایی مثل طلا و پلاتینیوم بوده و برندهای معروف مثل رولکس و پانرای آنها را تولید می نمایند.

 • ساعت های اسپرت Sports


  ساعت های با سایز متوسط تا بزرگ، دارای صفحه با قابلیت خوانا بودن شماره ها، رنگهای با کنتراست بالا و سیستم کرونوگراف هستند. این ساعت ها ممکن است دارای تقویم و یا پیچیدگی ها بیشتر باشند. قاب معمولن استیل یا تیتانیوم بوده و بند های استیل یا چرمی یا لاستیکی هستند.

   

 • ساعت های خلبانی Pilot

  ساعت های خلبانی همانطور که از نامشان پیداست برای داخل کابین خلبان ها تعریف شده اند، قاب این ساعت ها مدیوم تا بزرگ بوده و دارای صفحه بزرگ ساده و شماره های خوانا هستند. عقربه های درخشان در شب، تاریخ و امکان نگهداری ساعت برای دو زمان مختلف از دیگر ویژگی های این ساعت ها می باشند. برخی اوقات این ساعت ها کرونوگراف بوده و بندها اغلب چرمی هستند. ساعت های خلبانی باید جی ام تی باشند.

   

ساعت مچی خلبانی

 • ساعت های تکتیکال نظامی Field Tactical


  طراحی این ساعت ها برگرفته از میان کانال های جنگ جهانی دوم است، ساعت های مچی نظامی ساعت هایی مقاوم، عملیاتی، ضد ضربه و ضد آب، بسیار دقیق و با استحکام هستند. در سایزهای کوچک تا متوسط ساخته شده و اغلب به همراه بندهای لاستیکی و یا برزنتی ارایه می گردند. عددها به راحتی قابل خواندن حتی در شب بوده و برخی اوقات به همراه نشانگر تاریخ ارایه می شوند و هیچ پیچیدگی بیشتری ندارند. این ساعت ها در کنار بندهای ساعت ناتو تبدیل به ابزاری بی بدیل برای مصارف خاص خواهند شد.

دیدگاه ها درباره این مطلب