استایل راک چیست؟

استایل راک چیست؟

قبل از اینکه به سراغ بررسی استایل راک برویم اجازه بدهید تا یک مرور به چگونگی نحوه به وجودآمدن استایل راک بپردازیم. استایل راک وجود خود را مدیون به خوانندگانی است که به شهرت و خلق این سبک در اوایل دهه ۵۰ میلادی کمک های بسیاری کردند. بعد از افزایش طرفداران، راک از یک دستگاه خوانندگی جلوتر رفت و در سال های بعد به یک فرهنگ کوچک برای جوانان آن زمان تبدیل شد.

فرهنگی که بارزترین نشانه آن پوشیدن لباس های خاص به سبک راک بود، استایل هایی که عموما کت های چرمی پای ثابت شان بود. رفته رفته راک از خوانندگی و نوع لباس پوشیدن کمی جلوتر رفت و به یک سبک زندگی تبدیل شد. سبکی که می شد نشانه های اش را در دکوراسیون منزل، نوع لباس، نوع رفتار و مدل موهای مردم دید. اما در بین تمام این ها استایل های لباس راک طرفداران بیشتری نسبت به دیگر گونه های فرهنگ راک دارد.
آنچه که سبک راک را بسیار معروف کرد شاید گونه اعتراضی این آواز ها به اوضاع سیاسی بوده است. زیرا در ابتدا این سبک از موسیقی الهام زیادی از جنبش های مختلف، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دهه های ۵۰ و یا ۶۰ میلادی گرفته بود.

چگونه یک استایل راک حرفه ای داشته باشیم؟

اگر قصد دارید تا در پوشیدن استایل هایتان خیلی حرفه ای عمل کنید، می تواند استایل راک را مانند حرفه ای های این سبک بپوشید. شلوارهای جین زخمی شده با قسمت هایی از چرم به همراه تی شرت هایی که داری اشکال گرافیکی می باشند مهم ترین بخش این استایل برای شما خواهند بود. رهبران استایل راک سعی می کنند تا با این تی شرت ها که دارای طرح های گرافیکی مفهومی هستند پیام های سیاسی و اعتراض گونه خود را به گوش مخاطبانشان برسانند.

البته این استایل زمانی برای شما مناسب خواهد بود که نظر عموم مردم برایتان مهم نباشد وگرنه با چنین استایل راه رفتن در خیابان های شهر کمی نگاه های عجیب را به دنبال خواهد داشت.

استایل راک را کمی مینیمال تر بپوشید

اگر دوست ندارید تا استایل تان خیلی با عموم مردم متفاوت باشد و توجه افراد را جلب کنید می توانید از استایل راک استفاده کنید اما به سبک مینیمال. در این استایل شما باید به سراغ مهم ترین مولفه استایل های راک بروید. یک کت چرمی مشکی به سبک راک، می تواند به تنهایی بیانگر استایل راک شما باشد.
در کنار این چرم می توانید شلوار لی معمولی خود را بپوشید اما اگر رنگ مشکی باشد خیلی بهتر است و در کنار یک تی شرت مشکی ساده نیز بسیار جذاب می شود. چکمه ها نیز که در استایل های عادی نیز دیده می شوند و به جرئت می توانید به سراغ این استفاده از بوت های چرمی بروید.

دیدگاه ها درباره این مطلب